15/04/2017

Program

Tarih:
Saat:

Mekan:

6:45 Kaybedenler Kulübü

Guillaume Perret feat. Onur Ertem

XJAZZ Ankara: Guillaume Perret feat. Onur Ertem’, 6:45 işbirliği ile 15 Nisan’da müzikseverlerle buluşuyor.

Guillaume Perret

Saksafon, yeni seslere açılmak için bir yelken ise Guillaume Perret da keşifçi bir kaptan.

Fransa çıkışlı saksafon virtüözü Guillaume Perret, aynı zamanda tuşlu çalgılara hakim bir bestekar. Wa-wa pedaller ve elektronik efektler de kullanarak sürprizlerle dolu bir evren sunan Perret, bir taraftan hayal ettirirken diğer yandan sesleri birbirine çarpıştırarak dinleyiciye gerçekliği hatırlatmaktadır.

Spesifik bir türe odaklanmayarak hislere odaklanan sesler üreten Perret, çağdaş caz müzikten funk elementlerine hatta metal müziğe dokunmaktadır.

Winter Jazz Festival NYC, London Jazz Festival, Jazz sous les Pommiers, Banlieues Bleues Festival, Jazz à Vienne Festival, Olympia TSF Jazz, Cully Jazz Festival, New Morning Paris, Jazz Head Brême, Abidjan Jazz Festival, Rock in Opposition Festival, St Louis Festival, Bowery Poetry Club NYC, Dakar Jazz Festival, Moods Zurich, Café de la Danse Paris gibi ulusal ve uluslararası sahnelerde boy gösteren Perret; Ibrahim Maalouf, Marcello Giuliani, Karim Ziad, François Jeanneau, Stéphane Galland, Linley Marthe gibi birçok isimle çalışmıştır.

Web | Facebook

Onur Ertem 1980 doğumlu Onur Ertem, 15 yaşında davul çalmaya başlamış, sonrasında Ankara’da Gordion Caz Akademi’sinde eğitim almıştır. Birçok farklı müzik türü ile ilgilenen ve gruplarda yer alan Onur Ertem, TNK grubu ile bilinirliğini arttırmıştır. Müzisyenliğe ek prodüktörlük ve eğitmen olarak kariyerine devam etmektedir.

Facebook

Facebook Etkinlik Sayfası